5. Víkend Pokračovacího kurzu II (11. – 13. 3. 2016)

St, 16. 3. 2016

Máme za sebou další báječně prožitý víkend. Pátek jsme strávili společným vyladěním. Ohlédli jsme se za obdobím, které uplynulo od posledního setkání. Následně jsme zachytili naši momentální náladu na fotoaparát a vysvětlili si, že průběžné focení nálady nás bude provázet po celý víkend. Nakonec jsme si ověřili své vědomosti a znalosti při společenské hře Česko.
Sobotním dopoledním programem nás provedla Monika Peterková. Při krátké imaginaci jsme si uvědomili své emoce, myšlenky a pocity v těle. Příjemně jsme se tak vyladili na další aktivitu, čímž bylo vytváření „ostrovů osobnosti“. Nejprve jsme své ostrovy nakreslili na plachtu a ozdobili dle vlastního uvážení. Poté jsme o nich společně popovídali. Po výborném obědě jsme vyrazili na čerstvý vzduch. Navštívili jsme vyhlídku Chlum a nedaleké rybníky v oblasti Podhůra u Slatiňan. Po návratu nás čekala konstruktivní aktivita s pracovním názvem „Vejce“. Jejím cílem bylo postavit zařízení, které by dopravilo obyčejné slepičí vajíčko z třetího patra bez narušení k zemi. V obou soutěžních skupinách vznikly zajímavé létací přístroje, přesto však vajíčka podlehla a o zem se rozbila. Den jsme zakončili dalším zajímavým filmem, dramatem Sedm životů.
Sdílení hlubokých dojmů z filmu odstartovalo nedělní program. Následovalo ohlédnutí za naší měnící se náladou, kterou jsme v průběhu víkendu zachycovali. Pomohlo nám k tomu promítání fotografií. Nakonec jsme zhodnotili společně strávený čas a v dobrém se rozloučili. Víkend se vydařil, už se těšíme na další.

Bára Novotná

 

Fotky z akce naleznete ZDE