Naše poslání

  • Pomáháme mladým lidem, kteří museli odejít z vlastní rodiny nebo jim to hrozí. Doprovázíme je na cestě k nalezení bezpečného místa v životě.
  • Jsme lidským zázemím, kde mohou sdílet své starosti, problémy i úspěchy tak, aby postupně svůj život zvládali sami.
  • Nabízíme osvědčené programy, které jsou vzájemně provázané. Z nich je možné vybrat si tak, aby byly co nejvíce prospěšné těm, pro které tu jsme.

Výroční zpráva za rok 2020

Pá, 24. 9. 2021
Ohlédněte se s námi za rokem 2020! I v tomto složitém roce se nám podařila řada zajímavých věcí, potěšte se s námi!
Díky vám všem, kteří nás podporujete a fandíte naší práci.
Tým CDB
Výroční zprávu ve formě interaktivního pdf ke stažení najdete ZDE.

Ženy pro ženy (19. 9. 2021)

St, 22. 9. 2021
Na našem tradičním ženském setkání jsme tentokrát otevřely téma sociálních rolí, které zastáváme v našich životech. Některé nám jsou dané, některé si vybíráme. V některých fungujeme bez problému a naplňují nás, v jiných se potýkáme s nepochopením a nereálnými očekáváními okolí. Tyto a mnohé další myšlenky jsme měly možnost probádat v našem vzájemném povídání a posléze každá sama v kolážovém tvoření.

Sjíždění Orlice (5. 9. 2021)

Pá, 10. 9. 2021
Ahooooj!
 
Tenhle hlasitý vodácký pozdrav jste mohli zaslechnout první zářijovou neděli na Orlici, jelikož náš „CDB tým“ vyrazil na vodu. Byli v něm ostřílení vodáci i úplní začátečníci.

Kurz první pomoci (6. 9. 2021)

St, 8. 9. 2021
Nikdy nevíme, kdy se nám bude hodit… Vědět, jak si poradit s popáleninou, s řeznou ránou, s vyvrtnutým kotníkem. Umět poskytnout nezbytnou pomoc pro obnovení či zachování životních funkcí do příjezdu záchranné služby…
 
Máme za sebou kurz plný praktických informací a možnosti vyzkoušet si zachraňující úkony. To se nám může kdykoliv hodit při práci s našimi mladými.

Cyklopuťák „Z Pardubic do Jizerek“ (3.–6. 8. 2021)

St, 8. 9. 2021
S nadšením jezdců Tour de France, ale s větší bagáží, vyrazili 4 borci směrem k Jizerkám. Noc pod širákem a druhého dne dojezd do Jablonce n/Nisou, kde jsme našli útočiště na faře. Třetí den ve znamení hor, deště a bohatého houbařského úlovku. Věřili byste, že se dají sbírat i z kola? Poslední den transport zpět do Pardubic, vlakem i v sedle. Některá převýšení dala zabrat, ale nevzdali jsme to.

Hledáme DOBROVOLNÍKA

St, 1. 9. 2021

Pro Kurzy přípravy na život hledáme dobrovolníka.

Mladého muže či ženu od 18 do 25 let. Na sedm víkendů v roce.

Informace „co, kdo, kdy, jak“ najdete na přiloženém plakátku. Za jeho případné sdílení a šíření děkujeme!

Ženy sobě (20.–24. 7. 2021)

St, 4. 8. 2021
K tradičním prázdninovým akcím jsme se letos rozhodli přidat horkou novinku – letní pobyt pro mladé dívky a ženy, který jsme trefně pojmenovali Ženy sobě. Sešlo se nám šest akčních slečen a společně jsme strávily čtyři nezapomenutelné dny v malebném prostředí Železných hor. Po úvodním oťukávání se holky rychle otrkaly a vytvořily přátelskou skupinu, v níž byl prostor pro povídání a přemýšlení o tématech, jako jsou vztahy, přátelství, vnímání sebe sama či plány a sny do budoucna.

Výjezdní Den pro dětské domovy (29. 6. 2021)

Čt, 29. 7. 2021

Předposlední školní den jsme věnovali výjezdním Dnům pro dětské domovy, které zároveň byly i poslední v tomto školním roce. Zavítali jsme mezi naše mladé, pro které jsme připravili dopoledne plné her a soutěží, věnovali jsme se také tématu využití volného času. Z atmosféry bylo znatelné těšení se na letní prázdniny i přesto se většina zapojila a dopoledne jsme si užili. Budeme se těšit na další školní rok, kdy budeme pokračovat s výjezdními Dny pro dětské domovy.

Všem přeje krásné a klidné prožití letních prázdniny

Setkání absolventů (27.6.2021)

Čt, 29. 7. 2021

Sešli jsme se poprvé od září 2020, protože covid 19 zrušil mnohá setkání… Moc jsme se na Vás s Martinou těšily! Rýsoval se slunný den a tak jsme setkání udělaly trochu netradičně venku, na hřišti. Grilovali jsme, pili ledovou kávu a povídali o tom, čím kdo nyní žije. Všichni jste se snažili jeden druhého povzbudit a podíleli jste se na hezké atmosféře setkání.

Děkujeme, že jste za námi přijeli, věnovali nám svůj čas, dali nám svou důvěru v rozhovorech... Těšíme se na Vás znovu v říjnu 2021!

Iva Němcová

Setkání dobrovolníků (24. 6. 2021)

Út, 27. 7. 2021

Ve čtvrtek 24. 6. jsme na zahradě CDB osobně přivítali naše milé spolupracovníky a dobrovolníky. Po dlouhých měsících lock downu jsme měli možnost se zase osobně setkat a popovídat. A nebylo to jen o povídání a děkování, ale také o grilování a dalších dobrotách. Děti se vyřádily na skákacím hradu a počasí velkoryse vydrželo až do večera, za což jsme byli vděční. Atmosféra byla moc příjemná a radost z osobního kontaktu byla veliká.

Syndikovat obsah