Naše poslání

  • Doprovázíme mladé lidi z dětských domovů, pěstounské péče a ohrožených rodin tak, aby převzali zodpovědnost za svůj vlastní život.
  • Jsme lidským zázemím, kde mohou sdílet své starosti, problémy i úspěchy tak, aby postupně svůj život zvládali sami.
  • Nabízíme osvědčené programy, které jsou vzájemně provázané. Z nich je možné vybrat si tak, aby byly co nejvíce prospěšné těm, pro které tu jsme.

Brigáda (9.- 11. 10. 2020)

So, 24. 10. 2020

Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti Covidem, ale stálo to za to. Z bezpečnostních důvodů jsme tentokráte pozvali jen tři nadšence z DDŠ Chrudim. Nebojte se. Jídla i práce bylo dost, naštěstí viru málo, všichni žijeme. Vysvobodili jsme plot ze zajetí křovin, sestřihli trávu, vygruntovali auta, holky ještě zvládly „učesat“ hračky v Salíčku a večer vykouzlit super topinky s ďábelsky skvělou směsí. Týnko, Lucko, Maro, Eliško díky!

Václav Čunek

 

Jedeme dál! (Už zase)

Pá, 16. 10. 2020

Milí mladí přátelé, vážení partneři, dobrovolníci a spolupracovníci.

Setkání absolventů (26. 9. 2020)

Ne, 11. 10. 2020

Venku ukrutně pršelo a my se pomalu scházeli v teple, v prostorách Centra Don Bosco. Trochu jsme vzpomínali, trochu si hráli. Povídali jsme si o sedmi základních emocích i o tom, jak se projevují v našem těle. O tom, že emoce jsou fyzické děje, které se prostě dějí, ať si je přejeme, nebo nepřejeme. Jak zrudneme, když cítíme stud nebo vztek. Jak jsme stažení, když máme strach. Jak nám tečou slzy, když máme velký smutek, ale i velkou radost. Co s námi dělá údiv i jak nám křiví tvář odpor.

Hledáme posilu! :)

Pá, 9. 10. 2020

Do našeho týmu hledáme posilu na pozici SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA. Více informací naleznete zde (PDF)

Zpráva z puťáku (19. 8. – 23. 8. 2020)

Čt, 3. 9. 2020

Jak se sluší a patří, krátké info o proběhlé společné akci, která se rozhodně vydařila. Středeční oťukávání proběhlo pružně a po sbalení proviantu a seznámení se s trasou (kterou můžete skouknout níže) jsme se těšili na start. Zatím ještě voňaví jsme docestovali do Javorníka, kde se koleje prostě zastaví a dál už je rázovitá pěší zóna. Večerní sdílení pod hvězdami s plnými břichy a napočítanými kilometry, s plnou polní je odměnou vrchovatou. Ranní káva nechutná lépe než z ešusu na ohni s trochou jehličí.

Výroční zpráva 2019

Čt, 3. 9. 2020

Opět po roce jsme vydali další výroční zprávu, kterou si můžete přečíst

Přes Macochu na Velehrad - Cyklopuťák (30. 6. - 3. 7. 2020)

Čt, 6. 8. 2020

Už potřetí jsme s našimi borci absolvovali cyklopuťák, letos jsme vyrazili hned po předání vysvědčení, ve čtyřech na 4 dny. Jako vždy vše sebou na nosičích, ubytování pod širým nebem kromě Velehradu. Do Blanska vlakem a pak vzhůru Moravským krasem na Macochu. Odolali jsme její hloubce, neskočili a raději hledali a našli bivak. Druhého dne jsme pře vedrem poledne našli útočiště v betonové lodi. Nejen pro studenty architektury to byl zážitek – senetářovský moderní kostel ve tvaru archy.

Máme nové vybavení!

Pá, 17. 7. 2020

Díky podpoře společnosti IKEA Česká Republika  jsme mohli naši společenskou místnost vybavit novým nábytkem. Podařilo se nám tak vylepšit prostory, kde se konají všechny naše víkendové akce, kterých jen v tomto školním roce bylo 24.

My i naši mladí, se kterými spolupracujeme, se těšíme na další akce v novém prostředí a děkujeme společnosti IKEA i všem, kteří pro nás hlasovali

Burze filantropie (22. 6. 2020)

Po, 6. 7. 2020

V pondělí 22. 6. proběhla ve Skautském centru Vinice v Pardubicích již devátá Burza filantropie. Tato akce, pořádaná Koalicí nevládek, z.s. pod záštitou Pardubického kraje, vznikla na podporu neziskových organizací, jejich provázání s podnikateli, zástupci firem i veřejné správy, kteří mají zájem o jejich činnost.

Setkání s dobrovolníky a spolupracovníky (21. 6. 2020)

Po, 6. 7. 2020

Tentokrát trochu jinak! Je to tak, naše tradiční předprázdninové setkání se nám poprvé podařilo spojit i s farností kolem kostela sv. Václava a střediskem mládeže. Pozváni byli tedy dobrovolníci a spolupracovníci ze všech tří částí našeho pardubického salesiánského díla.

Syndikovat obsah