Naše poslání

  • Pomáháme mladým lidem, kteří museli odejít z vlastní rodiny nebo jim to hrozí. Doprovázíme je na cestě k nalezení bezpečného místa v životě.
  • Jsme lidským zázemím, kde mohou sdílet své starosti, problémy i úspěchy tak, aby postupně svůj život zvládali sami.
  • Nabízíme osvědčené programy, které jsou vzájemně provázané. Z nich je možné vybrat si tak, aby byly co nejvíce prospěšné těm, pro které tu jsme.

Hledáme pronájem náhradních prostor

Po, 6. 12. 2021
 
Po dobu rekonstrukce salesiánské budovy na Zborovském náměstí v Pardubicích hledáme od července 2022 do prosince 2023 (přibližně) pronájem náhradních prostor. Poradíte nám?
 
Potřebujeme:

Třetí víkend základního kurzu sk. 1 (7.–9. 1. 2022)

Čt, 13. 1. 2022
Tak tentokrát to bylo „dobrodrúžo“. Začalo to již ve čtvrtek před naším víkendovým setkáním, kdy nám rázem pro nemoc vypadlo několik účastnic a jeden účastník. Do poslední chvíle nebylo zřejmé, kolik se nás sejde. Nakonec dorazilo pět statečných a snad poprvé, co pamatujeme, pouze v klučičím obsazení. To dalo víkendu akční náboj. Rozehřívačky se dynamicky střídaly s diskuzemi a prací ve skupinkách, kde jsme například společně vytvořili 3 fiktivní kamarády, které zanedlouho čeká vstup do samostatného života, a také započali téma bydlení.

Silvestr v Bosku (30. 12. 2021 – 1. 1. 2022)

Ne, 9. 1. 2022
Na cestu ze starého roku do nového jsme se vydali v partě osmi statečných. Přišli jsme ze tří různých míst a první večer proto patřil seznámení. Silvestrovský den se nesl ve znamení bojových her, fotbalu, ale i přemýšlením nad hlubokými myšlenkami a ohlédnutím za uplynulým rokem.
 
Střecha naší budovy nám zajistila skvělou viditelnost na všechny ohňostroje široko daleko. Cesta zpátky se některým stala stezkou odvahy, ale společně jsme to zvládli.

Třetí víkend základního kurzu sk. 2 (10.–12. 12. 2021)

St, 22. 12. 2021
Začnu otázkou: „Víte, kolik překvapení můžete zažít za jeden víkend?“ My jsme jich zvládli minimálně deset a to dost významných!
 
Prvním byla návštěva váženého Mikuláše. Byť je to tradice spíše pro ty malé, rozhodně si i letos k sobě přivábil vnitřní dítě každého z nás. Druhým byl florbal. Znáte ten pocit: „ne, ne, já nejdu hrát, já bych vám to kazil, já to neumím“? Tak na ten jsme se úplně vykašlali a šli jsme do hry! Nabila nás neuvěřitelnou radostí a večer jsme si pak vážili endorfiny na kila. Nebo snad na litry? Třetím bylo večerní tvoření.

Omezení otevírací doby služby Doprovázení

So, 18. 12. 2021
Ve dnech 28.–30. 12. 2021 nebude z provozních důvodů poskytována služba Sociální rehabilitace Doprovázení.
Děkujeme za pochopení.

Druhý víkend základního kurzu sk. 1 (3.–5. 12. 2021)

Ne, 12. 12. 2021
Sešli jsme se po dvou měsících, abychom si užili další společný kurzový čas. A myslím, že to stálo za to! V pátek jsme se ohlédli za obdobím, kdy jsme se neviděli. Každý měl možnost sdělit, čím žil a co je nového. Večer rychle utekl… A rázem jsme se probudili do soboty. Ústředním tématem sobotního dopoledne byla POMOC. Seznámili jsme se s příběhem sv. Mikuláše, jehož svátek nám časově zapadl k víkendu. Následně jsme na to navázali zamyšlením a povídáním o tom, kdo nám kdy v životě pomohl a komu a s čím může nabídnout pomocnou ruku každý z nás.

Brigáda „v Bosku“ (26.–28. 11. 2021)

Ne, 12. 12. 2021

Na podzimní brigádu se s nadšením přihlásila partička z Lánova. A pozor, tentokráte jen pánové kluci. Již začátek byl akční, neboť jsme si neplánovaně a bez vysvětlení pravidel :) zahráli Na slepou bábu. Zkrátka jsme se po příjezdu autobusu nemohli na nádražích najít, po necelé hodině však došlo ke šťastnému shledání. Vše další běželo, jak mělo. V sobotu kluci mákli hlavně na zahradě a vysvobodili plot od popínavé džungle. Velké díky patří také nové dobrovolnici Majdě a stážisce Ivaně!

Vašek SDB

Benefiční koncert Scholy od sv. Václava (28. 11.)

Po, 6. 12. 2021
První neděli adventní večer jsme se s přáteli a dobrodinci pardubického salesiánského díla sešli v kostele sv. Václava a vyslechli si velmi zdařilý koncert místní scholy. Kvůli epidemiologickým opatřením jsme raději zrušili následní posezení ve farní kavárně, ale aspoň buchta do ruky a horký džus před kostelem přišly vhod.
 
Koncert byl benefiční, vybrali jsme přes 4.000 Kč. Mnohokrát vám děkujeme.

Děkujeme ČSOB Pojišťovně!

Po, 6. 12. 2021

Rádi bychom touto cestou velice poděkovali pracovníkům z ČSOB Pojišťovna, kteří se i v této těžké době rozhodli pomoci našim klientům v podobě darů do sociálního šatníku. Již první boty mají svého šťastného majitele. Mockrát Vám tímto děkujeme za Vaši pomoc!

Druhý víkend základního kurzu sk. 2 (12.–14. 11. 2021)

Út, 30. 11. 2021

Zdravíme vás z kurzu! Za tým musím říct, že je nám spolu čím dál lépe. Spolu se nám snadno přepíná do „odpočinkového a hravého i poznávacího modu“ a na víkend se nám povede opustit starosti všedních dnů. Páteční sdílení a vzpomínání nám šlo dobře, někteří jsme byli překvapení, co všechno se za těch 6 týdnů odehrálo.

Syndikovat obsah