5. víkend pokračovacího kurzu (16.–18. 3. 2018)

Pá, 23. 3. 2018

Opět jsme se sešli na kurzu, na který jsme se všichni moc těšili, někteří si kvůli němu i zkrátili prázdniny. Hovořili jsme o svých prožitcích od minulého setkání. Do víru dění přišla jako nový člen týmu Gábina, která si svým laskavým přístupem všechny získala.
Ráno přijela jako host Lucka s příběhem vítězství nad víceletou drogovou závislostí. Strhujícím způsobem vyprávěla o tomto osobním boji, ve kterém obstála, zatím co ti, kteří se nevyléčili, zestárli jako lidské trosky, nebo už dnes nežijí. Je to téma, které se všech dotklo. Je až k překvapení, jak snadné je dnes si sehnat drogu, jak nebezpečně se může znovu a znovu opakovat příběh závislosti.
Odpolední výlet do přírody byl jen krátký, protože nás znovu po krátkém jaru navštívila pořádná zima. A tak bylo příjemné si poté zahrát pár her v naší teplé tělocvičně.
Sobotním večerem nás provedly nejrůznější rébusy, na které jsme jen obtížně přicházeli. Byli jsme spolu rádi a je už znát, že díky mnohým setkáním jsme si nějak blízko.
V neděli jsme zhodnotili, co jsme prožili a po dobrém obědě jsme se rozjeli do svých domovů. A nyní se už zase na vás těšíme na našem letošním předposledním setkání na konci dubna.

Jiří Křemeček

 

Fotky z akce naleznete ZDE