Den pro dětské domovy (5. 11. 2016)

Út, 8. 11. 2016

Při první listopadové sobotě jsme se opět setkali na akci Den pro dětské domovy. Tentokrát se sešly skupinky z Pardubic, Chrudimi, Janštejna, Ždáru nad Sázavou, Holic, Dolní Čermné a Sedloňova. Program první listopadové soboty jsme odstartovali okénkem CDB, kde Bára společně s naším klientem Láďou mluvila o naší spolupráci. Mluvilo se třeba o pomoci při hledání bydlení či práce.
Po třech letech se k nám vrátila posádka záchranné služby z Pardubic. Na rozdíl od předchozí návštěvy jsme měli tentokrát štěstí a posádka nemusela ani jednou jet k případu. Mohli jsme se tak dozvědět mnohem víc o jejich práci, prakticky nám předvedli komunikaci s operátorem při tísňovém volání a také správný postup při resuscitaci. Závěrem nám dopodrobna ukázali svoji zbrusu novou sanitku včetně veškerého vybavení.
Po svačině následovala tradiční soutěž Labyrint, ve které se utkaly týmy z Pardubic, Janštejna a Žďáru nad Sázavou. Při finálním klání koučů byla tentokrát zvolena síť, takže i vychovatelé se potrápili při cestě skrz provazové bludiště na čas. Vysněnou hlavní cenu v podobě reprobeden si nakonec odnesl tým z Pardubic.
Zlatým hřebem celého dne pak bylo vystoupení "srdcařů" z Prahy. Unbeatable Label k nám tentokrát dorazili v opravdu vysokém počtu a opět nám předvedli svůj nadupaný rapový setlist. Pro děti si dokonce připravili vlastní CD a samolepky. Pražskou partu si můžete připomenout na jejich YT kanálu.

Děkujeme všem hostům a účastníkům za skvělou atmosféru

 

Vojtěch Peterka

 

Fotky z akce naleznete ZDE